Купити насіння соняшнику





  • /
  • /

Купити насіння соняшнику

Слід зазначити, що соняшник добре акліматизувався в Європі, і, особливо, в Україні, ставши найголовнішою олійною культурою. Близько 300 років в Європі його вирощували як квіти.
Сьогодні насіння соняшнику відносяться до посівного матеріалу, яке користуються великою популярністю. Його популярність цілком заслужена, так як насіння «квітки сонця» і продукти його переробки користуються підвищеним попитом не тільки в Україні, а й в усьому світі. І попит цей стає дедалі більше.

Вирощування цієї культури - одне з прибуткових напрямів сільськогосподарського виробництва, тому на фоні скорочення посівних площ інших культур в останні роки сільськогосподарські підприємства країни розширюють площі посівів соняшнику, нерідко порушуючи правила чергування культур (переходячи на короткі сівозміни) і, через обмеження матеріально-технічних ресурсів, також інші агротехнічні прийоми, що забезпечують вирощування стабільно високих врожаїв соняшнику в посівах.
Наукові дослідження і виробничий досвід показують, що високі врожаї соняшника можна отримувати як із застосуванням гербіцидів, так і без них. В обох випадках не потрібно ручної праці по догляду за посівами, і, при дотриманні агротехніки обробітку, більш повно реалізується біологічний потенціал районованих гібридів, що забезпечує практично однаковий ефект.

Що ми пропонуємо рядовим споживачам і фермерським господарствам? У нас представлені гібриди та сорти високої якості, адаптовані до українського клімату.

Що треба знати, купуючи насіння соняшнику

При вирощуванні соняшнику кожен виробник прагне придбати для свого поля найкращі сорти і гібриди - це правильно і дуже важливо для кінцевого результату.

Науковими дослідженнями достовірно доведено, що цим контролюється в межах 30% врожаю.

Селекціонери створили сорти і гібриди соняшнику, різних напрямків використання, які мають свої характерні особливості. Сорти, в порівнянні з гібридами, менш урожайні, але вони більш пластичні до умов зростання. Менше ніж гібриди, страждають від стресових ситуацій. Більш результативніше буде орієнтуватися на гібриди.

Вимоги до температури

За тривалістю вегетаційного періоду (сходи - фізіологічна стиглість) їх ділять на такі групи:
  • скоростиглі (80-90 діб);
  • ранньостиглі (90-100 діб);
  • середньоранні (100-110 діб);
  • середньостиглі (понад 110 діб).
За вимогами до грунтово-кліматичних умов їх поділяють на три групи:
  • для степу;
  • лісостепу;
  • адаптивні для обох зон.

Підбір гібридів для товарних посівів повинен проводитися з таким розрахунком, щоб вони могли повніше засвоювати природні ресурси району і дозрівати без десикації. З огляду на це доцільно висівати 2 або 3 різних по довжині вегетаційного періоду гібрида. Це знизить напруженість польових робіт і сприятиме отриманню більшого врожаю. Можна регулювати цей прийом також строками сівби.

Крупність насіння

Для посіву вибирайте насіння середніх (стандарт, екстра) фракцій (40-90 г), добре виконаних, питомо-важких.

Якщо у вас сівалка ще старого зразка краще взяти насіння побільше. Тоді не буде їх задвоєння по 2 шт. в 1 ямку. Ви не загустите посів і не переведете посівний матеріал.

Якщо ви використовуєте вже нову сівалку з точним висівом, сміливо можете брати фракцію стандарт. Ціна його нижче, а різниця у схожості і енергії проростання мінімальна або взагалі її немає.

Що ж ще необхідно враховувати при купівлі насіння?

Це питання слід розглядати в тісному зв'язку з ділянкою, де буде проводитися висів, його особливостями.

Перш, ніж купувати насіння, необхідно проаналізувати ступінь засміченості поля, видовий склад, щільність засмічення в попередньому році. Добре було б мати для цього випадку карту засміченості полів, щоб використовувати ці дані для прийняття рішення.
Всі сорти і гібриди соняшнику для вирощування на полях з різним ступенем засміченості умовно об'єднані в три групи:
  1. група - для вирощування за класичною технологією на ділянках відносно чистих від бур'янів, де досить для боротьби з бур'янистої рослинністю застосування відповідних агро прийомів.
  2. група - для посіву на ділянках, схильних до значної засміченості однорічними бур'янами, де впоратися з ними звичайними агро прийомами без обприскування гербіцидами проблематично. В цьому випадку рекомендуються використовувати гібриди соняшнику під евролайтінг. Застосування гербіциду по вегетуючих соняшнику у фазі від 2 до 8 листків вирішує проблему засміченості. Від вирощування сортів на таких ділянках краще відмовитися, так як вони не витримають конкуренції з бур'янами
  3. група - для посіву на ділянках, схильних до засмічення дводольними однорічними і дводольними багаторічними (осот) бур'янами. Найнадійніші для цих ділянок гібриди під гранстар за технологією Сумо в умовах виробництва довели переваги.

Вимоги до вологи

При виборі насіння для посіву значима інформація водного балансу ділянки на початок весни. Справа в тому, що ця рослина дуже вимоглива до вологи. За період вегетації витрачає велику її кількість. Встановлено тісна залежність між весняними запасами вологи в грунті в поєднанні з опадами за першу половину вегетації і рівнем врожайності насіння. Основні площі вирощування розміщені в південних регіонах України, де має місце її дефіцит. За вегетаційний період один гектар соняшнику споживає 500 - 600 мм доступної вологи. Коренева система соняшнику «працює» до глибини 1,5 - 2 м і більше. У степових, посушливих територіях він використовує всі запаси доступної вологи. Урожайність соняшнику жорстко контролюється кількістю доступної вологи в ґрунтовому горизонті від 0 до 2,5 м.

Осінні, зимові та ранньовесняні запаси вологи рідко формують бездефіцитний водний баланс ділянки. При сухій погоді коріння соняшнику інтенсивно працюють в глубоких горизонтах. Якщо вони висушені, запаси вологи після попередньої культури мізерні або відсутні, є велика ймовірність засмічення, розраховувати на високий урожай не доводиться. Максимум на що можна розраховувати - 10 - 13 ц з 1 гектара. Ніякою генетикою, ніякими «найкращими» насінням водний баланс поля не заповнити. За дефіциту вологи в пізні фази розвитку соняшнику, будуть сформовані дрібні кошики з великою пустозерності і щуплими насінням. Якщо в нормально виконаних насінні Лузжистість становить в межах 20 відсотків, то в такому випадку досягає до 70 відсотків, по суті справи урожай перетворюється на лушпиння.

Для ділянок з дефіцитом вологи в глубоких горизонтах краще купувати сорти, більш стійкі до посухи, а також скоростиглі, низькорослі гібриди.

Якщо з вологою проблем не існує, то слід використовувати пізньостиглі.

Стійкість до хвороб і шкідників

При виборі гібрида потрібно враховувати його генетичну стійкість до хвороб і шкідників, краще, звичайно, коли вона сильна.

Але в наш час з будь-якою хворобою вам допоможуть впоратися пестициди. Вибір яких дуже різноманітний. Головне все робити вчасно і не запускати. Краще ж запобігти проблемі, ніж потім з нею боротися.

Стійкість до вовчка

Вовчок - проблема не нова, довгий час становила серйозну проблему при вирощуванні соняшнику. Проблема, яка не має просто рішення і проконтролювати її можна тільки за допомогою комплексу заходів. На даний момент вовчок став важливим фактором при виборі посівного матеріалу. Але найкращим методом є система з: сівозміна, стійкий гібрид, гербіцид, обробка грунту. Збільшення врожайності соняшнику і виробництва його насіння, а також підвищення олійності залежить від дотримання всієї системи заходів, спрямованих на отримання високих врожаїв. Правильно вибравши посівний матеріал і купивши його у виробника або надійного постачальника, ви забезпечите собі високий урожай в наступному році.
Made on
Tilda