Озима пшениця сорту Ліра Одеська - купити насіння

Купити

Озима пшениця Ліра Одеська (Triticum aestivum L.) - різновид Ерітроспермум, м'яка, остистая, високоврожайна, среднераннего терміну дозрівання. У реєстрі сортів України з 2012 року. Завдяки високим адаптаційним властивостям рекомендована для вирощування в усіх природних зонах країни. Науковий Інститут селекції пропонує купити насіння озимої пшениці високих репродукцій від виробника.

Біологічна характеристика сорту

Колос великий, довжиною 11-12 см, циліндричний. У колосі від 64 до 72 зерен. Луски білого кольору. Колоски зібрані на стрижні в кількості 20-22 шт. / 10 см із середньою щільністю. Ості зазубрені, середньої довжини 6,8-8,9 см. Колоскові луски овальної форми, довжиною 13,2-15,4 мм, шириною 3,2-3,8 мм. Плече колоскових лусок пряме, шириною 0,6-0,8 мм. Чешуйного зубець злегка зігнутий, його довжина варіює від 3,2 до 5,1 мм. На колоскових луска є кіль з коротким язичком. Купити сорт озимої пшениці Ліра Одеська можна на нашому сайті. 


Зернівка велика, пофарбована в червоний колір, довжиною 7,8-8,9 мм, шириною 3,1-3,6 мм, товщина варіює від 2,8 до 3,7 мм. Маса 1000 зерен 38,8-42,4 г. Купити сорт озимої пшениці Ліра Одеська з великим зерном нескладно, заповнивши форму замовлення і доставки.

Агрономічна характеристика

Ліра Одеська дозріває в середні терміни. Від посіву до збору врожаю потрібно 282-285 днів. Стебла короткі, довжиною 86-92 см, дуже міцні, не вилягають (стійкість 9,0 балів). Зерно з колосків не обсипається, в полі не проростає.

Врожайність

Середня врожайність сорту в період державних випробувань була на рівні 5,17-6,36 т / га. Ці показники вищі національних стандартів на 3,2-16,8%. Максимальна досягнута врожайність 10,04 т / га. Науковий Інститут селекції рекомендує купити сорт озимої пшениці Ліра Одеська виробникам з будь-яким рівнем застосування добрив і засобів захисту рослин, по нетиповим попередникам.

Стійкість

Морозо- і зимостійкість підвищена - 7-8 балів. Після перезимівлі сорт показує високу продуктивну кущистість на рівні 680-710 продуктивних стебел на 1 м2.Посухостійкість і жаростійкість висока - 8-9 балів. Купити сорт Ліра Одеська рекомендується виробникам з посушливих степових регіонів. 

 

Озима пшениця Ліра Одеська проявляє високу групову стійкість в польових умовах до наступних фітопатогенів:

 • бурої іржі - на рівні 5-6 балів;
 • борошнистої роси - 5-6 балів;
 • міцної головні - 4-5 балів.

Якість зерна і хліба

Вміст білка в зерні на уровне14,2-14,4%, клейковини 29,5-33,1%. Сила борошна 390-418 Е.А. Купити сорт Ліра Одеська потрібної фракції можна у нас.

Особливості агротехніки

Сорт проявляє сукупність цінних якостей:

 • великий колос;
 • добре розвивається на будь-якому агрофоні;
 • не знижує врожайність в різко посушливі роки;
 • добре чуйний на внесення азотних добрив;
 • пластичний до факторів навколишнього середовища;
 • володіє комплексною стійкістю до хвороб і шкідників;
 • за показниками якості зерна відноситься до сильної і надсильної пшениці. 

Ці гідності свідчать на користь того, щоб купити сорт озимої пшениці Ліра Одеська від виробника. 


Ліра Одеська - гідний сорт, купити насіння озимої пшениці цього та інших високоякісних сортів з доставкою можна тут. 

Відео про сорт Ліра Одеська

Сорт озимої пшениці Ліра Одеська

Плейліст на YouTube з відео про сорта озимої пшениці

 • Сайт
 • Магазин