Купити насіння соняшника в Полтаві

Купити
Купити
Купити
Купити
Купити
Купити
Купити

Соняшник швидко акліматизувався до природних умов південних та центральних регіонів країни й став головною рослиною, з якої виробляють олію, що має унікальний хімічний склад, цінується за корисні особливості. Продукт додають до різноманітних страв, використовують при виготовленні соусів, майонезів, для покращення смаку овочевих салатів.    

 

Попит на соняшникову олію зростає, проте засуха, порушення агротехніки, скорочення сівозмін негативно впливає на врожайність культури, зменшує можливості збільшення виробництва продукції в багатьох регіонах України. Аби розв’язати проблему, фермери Полтавської області намагаються купити насіння соняшника найкращих сортів та гібридів, які пристосовані до природних умов регіону та здатні у повному обсязі засвоювати поживні речовини з ґрунтових ресурсів. Високий прибуток від вирощування культури місцеві агрофірми отримують, коли обирають насіння соняшника у Полтаві, що пропонують аграріям селекціонери НІС. 


За обсягом виробництва культури у 2019 році Україна посіла перше місце у світі. Середня врожайність склала 2,3 т с гектара, у Полтавській області у 2020 цей показник становить 47,2 ц/ га. При використанні інноваційних досягнень селекціонерів продуктивність олійної рослини вдається збільшити на третину.

Вимоги до посівного матеріалу

Фермери області, де понад 90% площі займає лісостеп, можуть придбати насіння соняшника у Полтаві від НІС за оптовими цінами. На більшій частині регіону вирощують сорти та гібриди олійної культури, що мають тривалість вегетації від 100 до 110 діб. 

 

Хоча різноманітні пестициди, які використовують у сільському господарстві, допомагають боротися з хворобами рослин, пропонуємо аграріям придбати насіння, стійких до грибкової інфекції та шкідників.

 

Непоправної шкоди культурі приносить фомоз, який дає про себе знати появою чорних плям на стеблі. Спочатку хвороба вражає листову пластину, через це споживні речовини не надходять до кореня, й рослина засихає та гине.

В умовах посухи розвивається альтернаріоз, збудник інфекції розмножуючись, проявляється темними кутастими плямами на листі та стеблах соняшнику. При вживанні олії з зараженої рослини патогенні гриби виділяють мікотоксини, які руйнують лейкоцити.

 

Через інфіковане насіння, падалицю культура вражається: 

 • септоріозом;
 • судинним в’яненням; 
 • стебловим раком; 
 • борошняною росою.

Перед тим як купити насіння соняшника, агрономи радять оцінити ступінь засміченості ділянки, що відводиться для вирощування культури, а також застосовувати заходи, які допоможуть у боротьбі з вовчком, а саме:  

 1. Дотримуватися сівозмін. 
 2. Висаджувати гібриди стійкі до агресивної рослини.
 3. Обробляти поля хімічними препаратами.

Аби купити соняшник для посадки, варто обирати насіння середніх розмірів, що належить до фракцій екстра або стандарт. Для збільшення продуктивності аграрії вирощують декілька видів культури, котрі мають вегетаційний період різної довжини. Насіння соняшника Полтава постачає прямо до складів фермерських господарств області.

Технології обробітку

Гібриди культури дають високий врожай, проте при зміні клімату страждають від стресу. Сорти менш продуктивні, але легше адаптуються до несприятливих природних умов. Обираючи насіння соняшника у Полтаві, радять враховувати, що для олійної культури непридатні піщані, заболочені та важкі грунти, де високий відсоток вапна. При незначному поширені вовчка гібрид соняшника та будь-які сорти можуть вирощуватися за класичною технологією.

 

На полях, засіяних однорічними бур’янами, впоратися з якими за допомогою звичайних агротехнічних прийомів майже неможливо, вирощують гібрид соняшника за технологію евролайтінг. Обробка гербіцидами, що проводиться при появі 2 – 8 листків, очищує ділянку від засміченості.

 

На полях, які поросли багаторічними травами, висівають гібриди соняшнику під гранстар та використовують технологію Сумо. Сорти культури на таких ділянках не здатні впоратися з бур’янами.

Пропозиції від інституту селекції

Замовивши насіння соняшника у Полтаві від НІС, можна взяти участь в акції та отримати знижку на обраний матеріал. Фермерські господарства області купують та успішно вирощують під гранстар гібрид Гранд Адмірал, що має стійкість:

 • до ґрунтової та повітряної посухи;   
 • до інфекційних хвороб та вовчка; 
 • до несприятливих факторів.

Висота рослини сягає 180 см, вегетаційний період не перевищує 109 діб. У лісостеповій зоні гібридний сорт соняшника дає урожай до 55 центнерів з гектара. 

 

В умовах півдня Полтавщини, де кількість опадів недостатня, радять вирощувати за технологію Сумо гібрид олійної культури Прайм, що здатен забезпечити високу рентабельність навіть під час засухи. Аби купити насіння соняшника, що визріває за 110 діб, потрібно оформити заявку на сайті Наукового інституту селекції.

 

Державне випробування в країні проходить середньостигла форма гібриду Бренд, яка обробляється методом «Євро-лайтнінг». Цей гібрид соняшника не боїться іржі, вовчка, майже не уражається фомозом, гниллю. Дозріле насіння, що збирають за 110 днів, має темний колір, з сірою смужкою та чудовий смак, важить не менше 65 г, маса окремих екземплярів сягає 75 грамів. 

 

Всупереч складним погодним умовам, поширенню на полях лісостепу вовчка вже декілька років радує аграріїв високою врожайністю гібрид Дозор. Рослина формує потужне стебло з кошиком діаметром близько 27 см, на внесення органічно-мінеральних добрив реагує збільшенням продуктивності майже на 8 центнерів. 

 

Класичний гібрид Кардинал, що додався до Державного реєстру сільськогосподарських культур лише у 2014 році, має привабливі характеристики, а насіння соняшнику Полтава постачає аграріям у стислі строки. Гібрид достигає за 3 місяці, дає 35, а то й 38 центнерів з гектара. Рослина стійка до осипання, не уражається фомозом та гниллю, нормально почувається під час посухи. Маслянистість насіння сягає 51%.

 

Тривалість вегетації сорту Мир, що створений селекціонерами для обробітку у степовій зоні, становить лише 90 діб. Рослина має імунітет до гнилі, фомопсису, стійка до вовчка. Насіння, олійність котрого складає 54%, важить від 70 до 75 г.

 

Доставка та оплата

На нашому сайті як фермер, так й власник невеликої земельної ділянки може знайти інформацію про будь-який сорт чи гібрид соняшника, що реалізується компанією. Продукція доставляється в усі районні центри та обласні міста України Укрпоштою, сервісами Інтайм, Нова пошта.

Щоб розв’язати питання, які виникають у клієнтів під час замовлення насіння соняшника, Полтава намагається дати вичерпну відповідь у телефонному режимі. Співробітники компанії допомагають підібрати сорт чи гібрид культури, що найкраще адаптований до умов тієї чи іншої зони.

 • Сайт
 • Магазин